Environmentálna subkomisia Konferencie biskupov Slovenska

Logo
subkomisie

Biskupi EÚ sa obrátili na lídrov konferencie OSN: Nadišiel čas obrátenia

Brusel 1. decembra 2015. Biskupi krajín EÚ sa obrátili na lídrov rokovania konferencie OSN (COP 21), ktorá sa bude konať v Paríži. Správa, ktorá nesie názov „Nadišiel čas obrátenia“ je inšpirovaná encyklikou pápeža Františka Laudato si o životnom prostredí, informovala COMECE (Komisia biskupských konferencií Európskej únie) v Bruseli.

Správa zohľadňuje vývoj v oblasti klímy a predkladá politické opatrenia, vedúce k ekologickej zmene. V prílohe správy predstavuje skupina odborníkov projekty z oblasti životného prostredia pochádzajúce z rozličných krajín Európy, ktoré – ako sa uvádza – „sú inšpirované vierou a realizované Cirkvou“.

Trojdňové jesenné plenárne zasadnutie COMECE sa pri príležitosti konferencie OSN o klíme konalo v Paríži. Predseda COMECE, kardinál Reinhard Marx, vyzval na záver trojdňového stretnutia k väčšej angažovanosti v oblasti životného prostredia i po skončení svetového rokovania o klíme. Prípadná dohoda by nemala ostať „len v rovine planých sľubov“, povedal Marx. „Farnosti a kresťanské spoločenstvá preto nemajú byť len biotopmi viery, ale i biotopmi nových životných štýlov.”  Zdroj: TK KBS

Viac o aktivitách COMECE v oblasti ekológie a udržateľnosti pozri tu: ecology and sustainability

 

Comments are closed.